Arabulucu

-

The Negotiator

Arabulucu
SİTE PUANI : 8.5
Arabulucu 8.5 / 10 8 kullanıcı oyu.
  • Süre: 140 Dk.
  • Vizyon: 1998
  • Ülke: Almanya
  • İzlenme: 18944
  • Favori: 3
  • İMDB: 7.3
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Danny Roman (Samuel L. Jackson) rehine kurtarma operasyonlarında arabulucu olarak görev yapan uzman bir dedektiftir. Ancak emniyet içersinden kendisine bir tuzak kurulur ve işlemediği bir cinayet için soruşturma açılır. Danny ifade vermek için emniyet binasına gider ve tutuklanacağını anlayınca emniyet müdürü ve birkaç dedektifi rehin alır. Amacı rehinelere zarar vermek değil, suçsuz olduğunu dünyaya duyurmaktır.

Fakat emniyet teşkilatı o kadar yozlaşmıştır ki, operasyon için gelen özel tim onunla konuşmak yerine susturmak için hemen ateş açar. Çok geçmeden olay yerine şehrin en iyi arabulucularından biri olan dedektif Chris Sabian (Kevin Spacey) gelir. Chris iyi bir dedektiftir ve konuşmak için Danny'nin yanına çıkar. İki usta arabulucu bakışlarından dahi birbirlerinin aklından neler geçtiğini tahmin edebilmektedirler. Çünkü bunun için eğitilmişlerdir ve bu işi yapan ülkedeki en iyi iki kişidirler. Şimdi biri, diğerini ikna etmek zorundadır. Chris, Danny'i teslim olması için, Danny ise Chris'i suçsuz olduğuna ikna etmek zorundadır. Ve gerilim dolu dakikalar başlar..

Adalet Peşinde ve İtalyan İşi gibi kült filmlerin yönetmeni F. Gary Gray'ın yönettiği The Negotiator (Arabulucu) sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden biridir...
 Tür: Aksiyon, Gerilim
 Film Etiketleri:
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Kemal 24 Ocak 2016, Pazar
Tam bir satranç oyunu. Kevin Spacey ve Samuel L. Jackson'ın oyunculuklarıyla alıp görtürdükleri, az bilinen muhteşem filmlerden biri. Şiddetle tavsiye ederim. 10/10

Yalnız Samuel L. Jackson'ın insanın yalan söylerkenki göz hareketlerini anlattığı sahne yokmu, mest oldum :) Replikleriyle de efsane bir film.
Avatar
Ziyaretçi
Mersedes 30 Temmuz 2016, Cumartesi
Izleyin tasiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
ııı.VLAD 05 Ocak 2021, Salı
harika bir film izleyin..