Bir Rüya İçin Ağıt

-

Requiem For A Dream

Bir Rüya İçin Ağıt
SİTE PUANI : 8.3
Bir Rüya İçin Ağıt 8.3 / 10 17 kullanıcı oyu.
  • Süre: 102 Dk.
  • Vizyon: 2000
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 33154
  • Favori: 13
  • İMDB: 8.4
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Film, uyuşturucu bağımlısı 4 karakteri anlatmaktadır. Her şey istedikleri gibi başlar. Geçimlerini uyuşturucu satarak kazanmaya karar veren Harry ve Tyrone için her şey gayet güzel başlamıştır. Hayli para kazanırlar.

Aynı zamanda Sara Goldfarb hayallerini süsleyen televizyona çıkma fırsatını yakalamıştır. Sürekli rüyasında televizyonda kırmızı elbisesi ile seyircileri selamladığını görür. Kırmızı elbisesini bulur. Fakat kendisine küçük gelmektedir. Bu elbisenin kendisine gelebilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

İşte her şey o zaman başlar. Diyet yapmaya başlayan Sara, komşusunun tavsiyesi üzerine doktora gider. Doktor ona kullanması için haplar verir. Bu haplar Sara'nın yerinde duramamasını, sürekli iş görmesini sağlamaktadır.

İşleri iyi giden Harry annesine yeni bir televizyon alır. Götürdüğünde annesinin durumunu gören Harry çok üzülür, ve hapları birdaha kullanmaması gerektiğini söyler.

Requiem For A Dream, Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş; özellikle de Clint Mansell tarafından yapılan müzikleriyle hafızalara kazınmıştır.
 Tür: Dram, Gizem
Yorum Alanı 7 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Uygar 14 Ağustos 2013, Çarşamba
Değil uyuşturucudan hayattan soğudum! Kullandığım tek uyuşturucu sigaraydı. Onu bile bırakmayı düşünüyorum! Bir Darren Aronofsky başyapıtı! 10 üzerinden 10 veriyorum.
Avatar
Ziyaretçi
mystery 21 Ocak 2017, Cumartesi
10 uzerinden 10 kesinlikle
Avatar
Üye
  Samsunspor 21 Haziran 2017, Çarşamba
Konusu anlamlı ama seyir keyfi o kadarda iyi değil.
Avatar
Üye
  pLaton 04 Aralık 2017, Pazartesi
İnsanlar sıradan bir film gibi izleyip geçiyor. halbuki bu film gerçeğin ta kendisi çevrem de bildiğim duyduğum şahit olduğum bir sürü olay oldu aynen buna benzer.. Çok güzel kurgulanmış bir senaryo ve gerçekten izleyene bunu hissettirmiş.. Puanım 10/8 ve İzleorg ailesine adminlerine Teşekkürler..
Avatar
Üye
  alperen48 25 Ocak 2018, Perşembe
Film güzeldi. Özellikle uyuşturucu bağımlılarının izlemesi gereken bir film.Fakat filmdeki bazı sahneler kesinlikle aileyle izlenemez.
Avatar
Ziyaretçi
Hande Sonbahar 24 Haziran 2018, Pazar
Eğer bu filmi seyrettiği halde bir şeyleri anlayamamış iseniz çokta şeyapmayın yani:D Çok etkili bir film. Alt metin okumayı bilenler bu filmi kesinlikle izlemelisiniz!
Avatar
Üye
  tt_cc 02 Kasım 2022, Çarşamba
Etkileyici müzikler, kameranın hareketleri insanı filmin içine almaya yetiyor.Gerçekten de sert bi film, kahramanların filmin sonundaki halleri uyuşturucunun insanları getirdiği içler acısı son noktaları çok iyi aktarmış.