Demir Adam 1

-

Iron Man

Demir Adam 1
SİTE PUANI : 8.2
Demir Adam 1 8.2 / 10 50 kullanıcı oyu.
 • Süre: 126 Dk.
 • Vizyon: 2008
 • Ülke: ABD
 • İzlenme: 43023
 • Favori: 14
 • İMDB: 7.9
 • Kalite: 1080P
 • Dublaj
Ülkesi için teknoloji harikası silah ve füzeler üreten Stark Industries’in kurucu yöneticisi olan Tony Stark, geliştirdiği yüksek teknolojik buluşlarla dünya çapında çok önemli konuma ulaşmış bir silah sanayicisi ve mucittir. Boş zamanlarındaysa güzeller güzeli kadın hayranlarını ihmal etmez. Yeni geliştirdiği füzelerin test edildiği bir tatbikat/gösterinin ardından konvoyunun saldırıya uğraması ve bir terörist grubun eline esir düşmesiyle birlikte Tony’nin “tatlı hayatı” bir anda kabusa döner.

Saldırı esnasında zaten zayıf düşmüş olan kalbinin yanına bir şarapnel mermisinin saplanmasıyla hayatı tehlikeye giren Tony, kendisini esir alan terör grubunun esrarengiz lideri Raza (Faran Tahir) tarafından gelişmiş silahlar üretmeye zorlanır. Ancak en kötü anında bile zekasını ve yaratıcılığını kullanarak kendisini esaretten kurtaracak bir zırh imal etmeyi başaracaktır.

Teröristlerden kurtulup ülkesine döndüğünde kendi geçmişiyle hesaplaşma noktasına gelen Tony, kurucusu olduğu Stark Industries’i yepyeni bir hedefe yönlendirmeye yemin eder. Eskiden sağ kolu olan ve kendisinin yokluğunda şirketi yöneten Obadiah Stane’in (Jeff Bridges) şiddetli muhalefetine rağmen günlerini ve gecelerini laboratuvarında çalışarak geçirmeye başlar. Artık tek isteği, kendisine insanüstü güçler ve fiziksel koruma sağlayacak çok gelişkin bir zırh geliştirmektir.

Bu arada, yıllardır beraber çalıştığı güzel asistanı Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) ve arkadaşı yarbay Rhodey’in (Terrence Howard) yardımıyla dünya çapında sonuçlar yaratacak haince bir komployu açığa çıkartmayı başarır. Yeni kırmızı ve altın rengi zırhına bürünen Tony Stark ve ikinci kimliği Iron Man dünyayı korumaya ve adaleti sağlamaya yemin eder.
 Film Etiketleri:
 1. 2013
  Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, onu ç...
  ULTRA HD İZLE
  • Aksiyon, Bilimkurgu
  Demir Adam 3
  2010
  Iron Man serisinin 2. filmi olan olan Demir Adam 2'de, ünlü sanayici Tony Stark, kendisi için ürettiği ve kendisini Demir Adam'a dönüştüren zırhını nasıl y...
  ULTRA HD İZLE
  • Aksiyon, Bilimkurgu
  Demir Adam 2
 1. Demir Adam 1
Yorum Alanı 6 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Kemal 15 Ağustos 2015, Cumartesi
Yenilmezler'den hatta Örümcek Adam'dan bile kat be kat iyi bir seri. 3 film de birbirinden güzel.
Avatar
Ziyaretçi
emr 22 Ocak 2016, Cuma
süperrr
Avatar
Ziyaretçi
Ümit keskin 08 Nisan 2017, Cumartesi
Film 2-3 e göre aksiyon açısından düşük ancak Hikayesi Hepsinden güzel Demir adamın nasıl çıktığını ve tony starkın karaketini anlatıyor izlemenizi tavsıye ederim .
Avatar
Üye
  alperen48 15 Mart 2018, Perşembe
Tony Stark efsanesinin doğduğu muhteşem film.
Avatar
Üye
  sedatopy 19 Nisan 2018, Perşembe
defalarca izlememe rağmen bıkmadan yeniden izleyebileceğim nadir filmlerden tavsiye ederim
Avatar
Üye
  Halit59 17 Mayıs 2023, Çarşamba
Tehlif hakları yüzünden filmleri rahat rahat izlemiyoruz yahu o yönden iyi değil. :(