Gerçek hayattan alıntı 15 korku filmi

Gerçek hayattan alıntı 15 korku filmi

izleorg4.org izleyicileri için gerçek hayattan alıntı en iyi 15 korku filmi geliyor:
2017
Detay
Isabel psikolojik sorunları olan bir genç kızdır. Tedavi için bir enstitüye yatırılır. Burada Dr. Cairn ona akılalmaz tedavi yöntemleri uygular. Isabel doktoruna güvenmekte ve iyileşeceğine inanmaktadır. Fakat Dr. Cairn her deneyde şiddetin dozunu biraz daha arttırmaktadır...Dr. Cairn karakterini James Franco'nun canlandırdığı 2017 yapımı The Institute, tamamen gerçek bir olaydan uyarlandı...
ULTRA HD İZLE
15
The Institute
2016
Detay
Dini bir tarikatın üyeleri toplu intihar ettikten 30 yıl sonra hayatta kalan tek kişi, bu trajedinin yaşandığı yere bir belgesel ekibiyle birlikte geri döner…
ULTRA HD İZLE
14
Perde
2015
Detay
90'larda Minnesota'da geçen hikayede bir baba, kızına cinsel tacizde bulunmakla suçlanır. Baba ne olup bittiğine dair hiçbir şey hatırlayamasa da suçlamaları kabul eder. Bir psikoloğun yardımıyla hafızasındaki boşlukları doldurmaya çalışan adam, parçaları yavaş yavaş birleştirmeye başlar ve olayların içerisinde bir polisin de yer aldığını hatırlar. Yine de olaylar tartışmaya açık değildir ve yerel medya, soru işaretlerinin arkasında satanik bir tarikatın yer alma ihtimalini sorgulamaya başlamıştır.
ULTRA HD İZLE
13
Korku Terapisi
2011
Detay
Gerçek olaylardan esinlenen film, çok tartışılan şeytan çıkarma uygulaması ve kendi inancı hakkında şüphe duymasına rağmen şeytan çıkarma ayinlerini incelemesi için Vatikan'a gönderilen ilahiyat fakültesi öğrencisi Michael Kovak'ın (Colin O'Donoghue) öyküsünü anlatıyor. Şüpheciliğini bir zırh gibi kuşanan Michael, ele geçirilme vakalarının ardında iblisleri değil, psikiyatrik öğeleri aramaları konusunda üstlerine meydan okur.

Ancak alışılmışın dışında yöntemler uygulaması ve yaptığı binlerce şeytan çıkarma ayini ile tanınan Peder Lucas'ın (Anthony Hopkins) yanına gönderildiğinde, Michael'ın zırhı çatlamaya başlar. Peder Lucas'ın bile becerilerinin yetersiz kaldığı bir vakayla karıştığında, açıklayamadığı veya denetleyemediği bir olaya ve inandığı her şeyi sorgulamasına neden olacak kadar şiddetli ve korkutucu bir kötülüğe tanık olur.
ULTRA HD İZLE
12
Ayin
2009
Detay
Campbell ailesi Connecticut'ın sakin bir köşesine taşındıktan kısa süre sonra, Viktorya tarzı şirin evlerinin rahatsız edici bir geçmişi olduğunu öğrenirler: Evleri akıl almaz olaylara tanık olmuş bir cenaze evinden dönüştürülmüştür.

Daha da önemlisi evin sahibinin medyum oğlu Jonah, ruhani varlıkların diğer tarafa geçebilmesine fırsat yaratan şeytani bir ulak görevi görmüştür. Ölülerle iletişim kurabilen Jonah, masum ve her şeyden habersiz aileyi farklı türde bir dehşete boğmak üzere dönmüştür ve korkunç şeyler olmak üzeredir…
ULTRA HD İZLE
11
Lanetli Ev
2007
Detay
Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film; çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve bilinmeyen korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi.

Micah ve kız arkadaşı Katie, San Diego'nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine taşınırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni evde de takiptedir!

Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu varlığı alt edebileceğini düşünür. Böylece olağandışı bir olay meydana geldiğinde; bir peri, cin ya da hayalet evlerine davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm ayrıntısıyla kayıt altına alabileceklerdir. Başlarda ayak sesleri gibi basit seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, zamanla şiddetini artırarak genç çifti korku dolu anlara sürükleyecektir.
ULTRA HD İZLE
10
Paranormal Activity 1
2010
Detay
Paranormal Activity 2'de, ilk filmde yaşananların birkaç ay öncesiyle olayların akışı başlayacaktır. İlk filmde doğaüstü mahlukat tarafından ele geçirilen Katie'nin, kız kardeşinin evindeyiz. Kriste, ailesiyle birlikte, mütevazı bir yaşam süren sıradan bir kadındır. Ta ki evlerinde yaşanan bir hırsızlık olayıyla birlikte başlayan gizemli olaylara tanık olana kadar…

Eve giren hırsız, bir tek oğlu Hunter'ın odasına girmemiş, sadece kız kardeşi Katie'nin hediye ettiği kolyeyi çalmıştır. Kocası Dan, olayı aydınlatmak için evin çeşitli yerlerine kamera sistemi kurar. Evin dadısı evde bazı doğaüstü güçlerin var olduğunu iddia etse de bu diğerlerine pek inandırıcı gelmez. Fakat kamera güvenlik sistemi kurulu olmasına rağmen tuhaf sesleri duymaya devam etmektedirler. Katie ve Kriste'nin ürkütücü çocukluk anıları yeniden canlanmak üzeredir.

İlk filmiyle büyük sükse yapan Paranormal Activity serisinin ikinci filmi olan yapıt, ilk filmden tanıdığımız karakterlere ve hikayeye paralel bir şekilde ilerliyor.
ULTRA HD İZLE
9
Paranormal Activity 2
2011
Detay
Tüm zamanların en ilgi çekici serilerinden biri olarak kabul edilen Paranormal Activity serisinin bu üçüncü filminde, ilk iki filmle tanıdığımız Katie ve Kristi'nin çocukluklarına, ürkütücü olayların yaşanmaya başlandığı o ilk zamanlara gidiyoruz.

Yıl 2005... Katie, o dönem hamile olan kız kardeşi Kristi'ye çocukluklarından kalma eski videoların bulunduğu bir koli gönderir. Bu videolar, bir süre sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur.

Katie ve Kristi, çocukluklarında, anneleri ve onun erkek arkadaşı Dennis'le birlikte yaşayan iki küçük kız kardeştir. Kristi, Toby isimli bir hayali arkadaşa sahiptir ve Toby'nin silüeti bir gün aniden görünür. Böylece evde birtakım gizemli olaylar belirmeye başlar.

Dennis evlerindeki el kamerasının kaydını incelerken ekranda esrarengiz bir şekilde beliren silüet, adamı dehşete düşürecek, bu durum üzerinde düşünüp bir çözüm bulmaya sevk edecektir. Öte yandan bu gizemli ve ürkütücü olaylar, uzun yıllar boyunca Katie ve Kristi'nin peşini bırakmayacaktır.
ULTRA HD İZLE
8
Paranormal Activity 3
2012
Detay
Dünyanın dört yanında fırtınalar koparan ve kendine has hayran kitlesi ile gişesini katlayan Paranormal Activity serisinin dördüncü filminin yönetmenliğini Ariel Schulman ve Henry Joost üstleniyor. Gerilimin dozunun yüksek olduğu filmde Kaite ve Hunter'ın ikinci filmden sonra başladığı yeni hayata gidiyoruz.

Olayların şokunu henüz üzerlerinden atamayan ikili, yeni bir eve taşınıp temiz bir sayfa açmayı diliyorlar. Ancak lanetli geçmişleri burada da peşlerini bırakmıyor. Kaite ve Hunter'ı ziyaret eden yeni komşuları da bu evde yaşanan kimi gerçeküstü olaylardan nasiplerini almaya başlıyorlar.
ULTRA HD İZLE
7
Paranormal Activity 4
2015
Detay
Paranormal Activity serisinin son filmi, yeni bir ailenin başından geçen paranormal olaylara odaklanıyor.

Ryan ve Emily çifti, küçük kızları Leila ile mutlu bir hayat süren, sıradan bir çekirdek ailedir. Fleege ailesinin kabusu ise yeni bir eve taşınmalarıyla başlar. Taşındıkları bu evin garajında bir kamera ile bir kutu kaset bulan aile, bu sayede çevrelerinde gelişen paranormal olayları keşfetmeye başlayacaktır.
ULTRA HD İZLE
6
Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu
2013
Detay
1959 yılında geçen hikayede bir grup profesyonel dağcı, Ural dağlarına kamp yapmaya gider. Rus dağcılarının kısa bir süre içerisinde esrarengiz bir şekilde ölmeleri, günümüze ulaşan bir efsane olarak kalır.

Hikaye günümüze gelir ve bir grup Amerikalı öğrenci, Rus dağcıların öldüğü bu bölgeye giderek olayı araştırmaya karar verirler. Yolunda başlayan yolculuk zamanla içinden çıkılmaz bir hal alır. Hava şartları son derece olumsuzdur ve tuhaf olaylar yaşanmaya başlamıştır…
ULTRA HD İZLE
5
Şeytan Geçidi
2012
Detay
Gerçek bir olaydan esinlenilen filmde, bir ailenin başından geçenler anlatılmaktadır. Bir süre önce boşanmış olan basketbol koçu Clyde ile takı tasarımı yapan Stephanie aralarında ufak çaplı sürtüşmeler yaşarlarken, kızları Emily ve Hannah ayrı yaşayan ebeveynleri yüzünden sıkıntı çekmektedirler. Küçük Emily babasını çok sevmektedir ve ailesinin tekrar bir araya gelmesini ümit etmektedir.

Clyde, hafta sonunu birlikte geçirmek üzere kızlarını yanına alır. Yolda karşılaştıkları, eski eşyaların satışının yapıldığı bir evde dururlar. Ev sahibi yaşlı bayan kısa süre önce trajik bir kaza geçirmiştir. Çeşitli antikaların olduğu satışta; Emily siyah ve ahşap oymalı bir kutuyu gözüne kestirir. Kısa zaman sonra da kutuya olan ilgisi ve yakınlığı giderek artmaya başlar. Yanından ayırmayı hiç istemediği kutuya bir arkadaş edasıyla bağlanır.

Bununla birlikte Emily'nin davranışlarında da fark edilir bir değişme yaşanacaktır. Ardı arkası kesilmeyen bir dizi tuhaf olaylar meydana gelecektir.

Kızının içine düştüğü bu duruma bir çare arayan Clyde, modern tıbbın derman olamaması üzerine, Musevi din adamlarından yardım almak için yola koyulur. Fakat aldığı cevap, onu bir hayli sarsacaktır. Nitekim bazı kapalı kutuların hiç açılmaması gerekir…
ULTRA HD İZLE
4
Şeytan Tohumu
2014
Detay
New York şehrinin çeşitli bölgelerinde eski Latince yazılar ve gizemli simgelerle birlikte bir dizi esrarengiz durum ortaya çıkmaya başlamıştır. Evlerin bodrumlarından gelen tuhaf sesler çoğu ailenin kabusu olurken, New York Polis Departmanı'nda çalışan Çavuş Ralph Sarchie bölgenin en karışık yerlerinden biri olan 46. bölgeye atanır.

Ralph Saarchie karşılaştığı olaylar sonrasında başta kendi ailesiyle arasındaki ilişkinin bozulmasına, sonrasındaysa kendi psikolojisinin çökmeye başlamasına tanık olur. Sarchie, ortağı Butler ile birlikte tuhaf bir davayı çözmesi için görevlendirilir. Ancak bu karanlık cinayetler serisi, bildiği yöntemlerle çözebileceği türden değildir.

Araştırma safhasında Mendoza isimli bir rahiple karşılaşması ise soruşturmanın tüm akışını değiştirir. Kötülük tüm diriliğiyle karşısında dikilmektedir; davayı çözebilmesiyse Mendoza ile yapacağı işbirliğinden geçmektedir.
ULTRA HD İZLE
3
Bizi Kötüden Koru
2014
Detay
John Form, oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi Mia için yeni bir oyuncağı gözüne kestirir. Beyaz gelinlik giydirilmiş, eşine zor rastlanır bu antika oyuncak bebek, Mia için kusursuz bir hediye olacaktır.

Mia beklediği gibi hediyesi Annabelle'i görünce mutlu olur, ancak bu güzel anlar çok uzun sürmez. Form ailesinin evi bir gece sapkın bir tarikat tarafından basılır ve ciddi bir saldırıya uğrarlar. Saldırganlar uzaklaşırlar ancak hiçbir şey çözülmüş değildir. Zira ailenin hiç tahmin edemeyeceği bir kötü ruhu evde bırakmışlardır.

Annabelle, yönetmenliğini James Wan'ın üstlendiği Korku Seansı filminin öncesini konu alıyor…
ULTRA HD İZLE
2
Annabelle 1
2013
Detay
Konusunu gerçek bir hikayeden alan Korku Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele alır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir.

Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir...

Filmin başrollerini Yetimhane filminden tanıdığımız Vera Farmiga ve Prometheus'un yıldızlarından Patrick Wilson paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Joey King, Ron Livingston ve Lili Taylor'ın da eşlik ettiği filmin yönetmeni ise ilk Testere filmine imza atan James Wan...
ULTRA HD İZLE
1
Korku Seansı 1
Yorum Alanı 9 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  serkanaltun1108 29 Kasım 2016, Salı
çok harika bir site burası herkese tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
neco 09 Ocak 2017, Pazartesi
filmler birbirinden güzel tam bir yapıt hepsi
ayrıca admine çok tşkler bu güvenlik kod meslesine harika bir çözüm getirmiş, insanları anlayabilen çözüm odaklı kişilere hayranım saol varol
Avatar
Üye
  kutanist 02 Nisan 2017, Pazar
Arşivime katttığım her film için ayrı ayrı teşekkür ederim Allah razı olsun....
Avatar
Ziyaretçi
Emre 02 Haziran 2017, Cuma
Elm sokağı kabusu 1 filmide yönetmenin kabuslarından yola cıkılarak ortaya efsane kült seri filmi çıkmıştır
Avatar
Üye
  KUZEY-61 06 Kasım 2017, Pazartesi
korku seansı 2 de eklenmeli kesinlikle on numara film olmuş, genellikle korku filmlerinde en fazla 6.5 gibi puanlar görürdük ama korku seansı 1 ve 2 puanlarını 7 üzeri alarak tam manasıyla haketmişler, ruhlar bölgesi seriside eklenebilir
Avatar
Ziyaretçi
aliço 17 Kasım 2017, Cuma
Siteniz çok iyi admin, tebrikler
FullHD Projeksiyonum da ekranı devasa yapsamda film kalitesi bozulmuyor.
soru: Kong Kafatası Adası, ne zaman sitenizde olur?
Avatar
Ziyaretçi
emin ertekin 01 Şubat 2018, Perşembe
korku seansı 1 değil anabella çıkıyor şuan tıklayınca,en iyi korku filmleri bölümünde
Avatar
Yönetici
  Admin 02 Şubat 2018, Cuma
Nasıl yani? ULTRA HD İZLE yazan butona tıkladığından emin misin?

Bir sorun göremedim.
Avatar
Üye
  Volkan58 06 Temmuz 2018, Cuma
Admin sana zahmet bir de en iyi komedi filmleri bölümü yapsan...