Soykırım konulu 7 efsane film

Soykırım konulu 7 efsane film

Çoğu Yahudi soykırımı olmak üzere birbirinden kaliteli 7 soykırım konulu filmi inceledik...
2008
Detay
Üç yahudi kardeş, Nazilerin kontrolü altındaki Polonya'dan kaçıp Beyaz Rusya civarında bir yerde Nazilere karşı savaşan Rus direnişçilerine katılıp, ormanın içinde bir köy inşa ederler. Bu sayede hem kendilerini hem de 1200 yahudinin hayatını kurtarırlar.
ULTRA HD İZLE
7
Direniş
2010
Detay
Yahudi arkadaşları ve ailesi ile birlikte, Almanya işgali altındaki Paris'te yaşamayı öğrenmeye çalışan 11 yaşındaki Joseph'in gözünden 1942'nin Fransa'sının anlatıldığı film, Almanya ve Fransa arasındaki Yahudi pazarlığını odağına alıyor…
ULTRA HD İZLE
6
İşgal
2004
Detay
Dünyanın öbür ucundaki bir ülkede, Rwanda'da 1994'de Hutu'larla Tutsi'ler arasında çıkan savaş yüzünden yüzbinlerce insan öldürülür. Sokaklar adeta bir ceset tarlasına dönmüştür.
ULTRA HD İZLE
5
Hotel Rwanda
1997
Detay
İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlayan filmde başkahramanımız hayat dolu Guido, güzeller güzeli öğretmen Dora’ya vurulur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir.

Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir.

İkinci Dünya Savaşı’nın sivillerin üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir, tüm olumsuzluklara rağmen her daim bir umut ışığı olduğunu adında olduğu gibi, içeriğinde de barındırıyor. Gösterime girdiği dönem büyük ses getiren film Akademi’nin de büyük ilgisine nail olup, en iyi yabancı film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi müzik olmak üzere 3 Oscar ödülü kazanmıştır…
ULTRA HD İZLE
4
Hayat Güzeldir
1993
Detay
Film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı zamanında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in en önemli yapıtları arasında sayılan ve ona Oscar kazandıran bir yapımdır. Film, 1994 yılında 12 dalda Oscar’a aday olmuş ve 7 dalda ödül kazanmıştır.
ULTRA HD İZLE
3
Schindler’in Listesi
2009
Detay
Inglorious Basterds’ın konusu, Alman işgali altındaki Fransa’da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris’e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.

Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir.

Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir…
ULTRA HD İZLE
2
Soysuzlar Çetesi
2002
Detay
Roman Polanski’nin 3 Oscar kazanan filmi, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alıyor.

Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin, Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor.

Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir anda gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.
ULTRA HD İZLE
1
Piyanist
Yorum Alanı 7 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Aydın AK 04 Mayıs 2017, Perşembe
Siteniz harika tebrikler.Film zaten bir başyapıt.
Avatar
Üye
  alperen48 07 Aralık 2017, Perşembe
Sanki dünyada sadece yahudiler soykırıma uğramış gibi soykırım filmlerinin neden yüzde 90ı yahudilerle alakalı.Şu listede bile hotel ruanda hariç hepsi mecburiyetten yahudilerle ilgili.
Avatar
Ziyaretçi
LorneMalvo 09 Aralık 2021, Perşembe
Dostum, hakikaten Yahudi Soykırımının detaylarını kavrayamamışsın! Tabii ki yeryüzünde insanlık tarihi boyunca ne soykırımlar, ne işkenceler yaşandı. Ama içeriğine, miktarına, süresine bak bakalım, bu kadar zalimce bir soykırım kaç defa yaşanmış?
Avatar
Ziyaretçi
ramil 05 Şubat 2018, Pazartesi
sanki 2-ci dünya savaşında ölen 60 milyon insan hepsi yahudi.
Avatar
Üye
  erkanavvuran 09 Ağustos 2020, Pazar
hayat güzeldir ve piyanist gerçekten izlenmesi gereken filmler. her ikisi de Yahudiliğe değinse de bunu göz ardı ederseniz filmin hakkını verirsiniz. keşke bizim de böyle etkileyici yapımlarımız olsa
Avatar
Ziyaretçi
Cem Yüksel 31 Mart 2021, Çarşamba
Nazi filmlerinin en iyisi bence ’Sobibor’dan kaçış’ listeye o da eklenmeliydi.
Avatar
Üye
  59038 25 Aralık 2021, Cumartesi
her zamanki gibi tek soykırım gören Yahudiler. yanlış anlamayın siyasi mesaj ermek değil amacım bura siyaset arenası değil. Eline sağlık admin kime yapılırsa yapılsın insanlık sucu