Tek mekanda geçen 20 harika film

Tek mekanda geçen 20 harika film

Genellikle filmin tamamı ya da büyük bir bölümü bir oda da ya da tek bir evde geçen filmlere tek mekanlı filmler deriz. Bu konsept kimileri tarafından sıkıcı bulunsa da, bir ksım sinema izleyicisinin en favori konseptidir. izleorg4.org olarak 7’den 70’e tüm sinemaseverlerin ihtiyaçlarını düşünmekteyiz. Tek mekan filmlerini seven sinemaseverleri de düşündük ve bu türde en iyi 20 filmi bulduk. İşte o filmler...
2016
Detay
Kör bir adamın evine girip, hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen üç arkadaşın hikayesi. Adamın göründüğü kadar çaresiz olmadığını farkettiklerinde ise korkunç bir hata işlediklerini anlamışlardır ancak; evin içerisindeki ölümcül kovalamaca çoktan başlamıştır bile...
ULTRA HD İZLE
20
Nefesini Tut
2011
Detay
Bir uçak esrarengiz bir virüs tarafından teslim alınır. Uçak indiğinde ise karantina altına alınır. Sağ kalan yolcular karantinadan kurtulabilmek için birlikte hareket etmek zorundadırlar.
İlk film (Karantina) hatırlayacağınız gibi İspanya yapımı REC'in yeniden çevrimiydi. Fakat Karantina 2'nin REC 2 ile bir bağlantısı yok...
ULTRA HD İZLE
19
Karantina 2: Terminal
1992
Detay
Joe Cabot büyük bir elmas mağazasını soymak için, oğlunun da dahil olduğu bir ekip hazırlar. Renk isimlerini kod isim olarak kullanan ekibin adı, "rezervuar köpekleri".

Soygunun planları yapılır. En ince detayları bile gözden geçirilmiştir. Ama soygun planlandığı gibi işlemez. Mağazaya gelindiğinde tuzağa düşerler. Ekibin içinde polis olduğunun farkına varırlar. Kim, kime silahını çekeceğini, kimden şüpeleneceğini, bilemez durumdadır. Silahlar çekilir. Etraf bi anda kan gölüne döner. Soyguncuların bir kısmı bir depoya sığınır. Depo içerisindede bir hesaplaşma vardır.

Rezervuar Köpekleri ya da orijinal adıyla Reservoir Dogs Amerikalı yönetmen Quentin Tarantino'nun ilk filmidir. Tarantino'nun senaryosunuda kendisinin yazdığı film, sinemaya alışılmadık bir tarz getirdi. Bol kanlı şiddet sahneleri, neredeyse hiç bir şey ifade etmeyen diyaloglar, karmaşık anlatım tarzı ile yönetmenin, diğer filmlerinin öncüsü diyebiliriz.
ULTRA HD İZLE
18
Rezervuar Köpekleri
2007
Detay
Gazeteci Angela'nın istediği fırsat ayağına kadar gelmiştir. Çünkü tam da TV muhabiri Angela ile kameramanı Pablo'nun, itfaiyecileri konu alan bir program yaptıkları sırada gelen bir ihbar üzerine, itfaiyeyle beraber ihbarın geldiği eve gidip haberi canlı canlı yaşama imkanına kavuşmuşlardır.

Yaşlı bir kadının ev kazası geçirdiğini sandıkları olayın gerçeklerden çok uzak ve dehşet verici boyutlarda olduğunu eve vardıkları zaman öğrenmeleri ise kötü bir sürpriz olarak karşılarına çıkacaktır.
ULTRA HD İZLE
17
Rec 1: Ölüm Çığlığı
2013
Detay
Film tanımadığımız, kim olduğu hakkında en ufak bir fikrimiz olmayan bir adamın teknesinin konteynera çarpmasıyla başlar. Ve bundan sonra adamımız denizin orta yerinde hayatta kalmak için elinden geleni ardına koymayacak, sonuna kadar mücadele edecektir…
ULTRA HD İZLE
16
Sona Doğru
2010
Detay
2001 tarihli Alman yapımı Deney (Das Experiment) filmine Amerika'nın 2010 yılındaki yorumu diyebileceğimiz bu uyarlama bir psikolojik gerilim denemesi. Filmde, 26 kişi psikolojik bir deney için gardiyan ve tutuklu rolüne bürüneceklerdir. Deneyin devamında olaylar karmaşık bir boyuta ulaşacak ve kontrolden çıkacaktır.

ABD versiyonunda Brody mahkûmların liderini, Whiteaker ise gücün yozlaştırdığı, sistemin kölesi bir gardiyanı canlandırıyor…
ULTRA HD İZLE
15
Deney
2013
Detay
James Franco'nun evindeki partide Seth Rogen, Jay Baruchel ve diğer bir çok ünlü kıyamet günüyle karşı karşıya gelir. Ellerinde kısıtlı gıda kaynağı vardır ve dünya büyük bir kaosa sürüklenmektedir. Daha da kötüsü kaçınılmaz son yaklaştıkça herkesin içindeki hayvani hayatta kalma güdüsü daha çok açığa çıkacaktır!
ULTRA HD İZLE
14
Buraya Kadar
2012
Detay
Özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallelerden birinde aranan bir uyuşturucu tücarrıın gizlendiği istihbaratını alır ve adamı yakalamak için oturduğunu binaya baskın düzenlerler. Fakat atladıkları nokta bu apartmanın her katı farklı suçlularla hüküm giymiş onlarca katil, manyak, hırsız ve çeteyle doludur.

Baskın yapılacağı haberini alınmasıyla hepsi birden örgütlenir ve binanın çıkışları kilitlenir. Operasyon timindeki polisler tuzağa düşürülür ve büyük kısmı acımasızca öldürülür. Birkaç polis canlarını kurtarmayı başarır ama hayatta kalmak için 30 katlı ve her katı tehlike dolu binanın en tepesine tırmanmak zorundadırlar.
ULTRA HD İZLE
13
Baskın 1
2016
Detay
Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yeraltında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadaklarını iddia eden iki yabancı adam vardır.

Michelle her ne kadar kaçırılıp alıkonulduğunu düşünse de, o soru beynini tırmalar: Ya söyledikleri gerçekse?
ULTRA HD İZLE
12
Cloverfield Yolu No: 10
2013
Detay
Amerikan hükümetinin başı suçlular ve hapishanelerle derttedir. Cezaya çarptırılan suçluların sayısı kontrol altına alınamamakta, bu nedenle de hapishaneler kapasitelerinin bir hayli üzerinde sayıda suçluyu barındırmaktadır. Bu soruna çözüm olabilecek son çare ise son derece ilginçtir:

Yılda bir gece 12 saat boyunca suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. Polise başvurulmayacak, hastanelerden de yardım istenmeyecektir. Bu 12 saat boyunca suçlular, bir şekilde suçtan etkilenen insanlar ya da sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır.

James ve Mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, merhamet dolu kızları sokakta savunmasız bir adamı eve alır ve ailenin başına çok büyük bela açar... İşler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır…
ULTRA HD İZLE
11
Arınma Gecesi 1
2004
Detay
Victor Navorski Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine, New York'un Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika'ya girme hakkını yitirmiş durumda olan Victor; ne ülkesine geri dönebiliyor, ne de Amerika'ya girebiliyor. Ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorunda kaldığında başına gelmeyen kalmıyor.

Usta yönetmen Steven Spielberg'in gerçek bir hikayeden esinlenerek yaptığı bu muhteşem film, Tom Hanks'in de usta oyunculuğuyla perçinlenmiş. Ve ortaya sıcacık ve trajikomik bir film çıkmış…
ULTRA HD İZLE
10
Terminal
2010
Detay
Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör; başında kimse olmayan, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak ve nüfusun yoğun olduğu alanda ortaya çıkabilecek büyük bir felâketi önlemek için saatle yarışırlar.

Tren raydan çıkıp büyük bir felakete sebep olmadan önce ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da, tren zamanla yarışırcasına, büyük bir hızla ilerlemektedir…
ULTRA HD İZLE
9
Durdurulamaz
2013
Detay
Küresel ısınmanın zararlarını önlemek için atmosfere 2014 yılında CW7 adı verilen bir gaz salımı yapılır. Beklenen etkinin aksine dünya yaşanılası bir yer olmaktan çıkar ve buzullarla kaplı, yaşamdan uzak bir yer haline gelir.

Bu ölümcül etkiden kurtulmayı başaranlar ise Wilford'un yapmış olduğu yaşam treninde yerini alan şanslı azınlık ile trenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere arka vagona hapsedilmiş olan halktır. Arka vagon halkı için her geçen gün yaşam koşulları zorlaşır ve bu düzene dur demeye karar verirler. Böylece 17 yıllık esaret hayatına isyan eden, Curtis önderliğindeki arka vagon halkı için var olma savaşı başlar…
ULTRA HD İZLE
8
Kar Küreyici
2015
Detay
Bölgede “The Hangman” olarak tanınan kelle avcısı John Ruth ve firari Daisy Domergue, Domergue’nin adalete teslim edileceği Red Rock kasabasına doğru ilerlemektedir. Yolda iki yabancı ile karşılaşırlar: eski bir askerden, kötü şöhretli bir kelle avcısına dönüşen Binbaşı Marquis Warren ve kasabanın yeni şerifi olduğunu iddia eden güneyli bir asker kaçağı Chris Mannix.

Kar fırtınası yüzünden yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, dağ geçidinde posta arabalarının durak yeri olarak kullandığı Minnie’nin Tuhafiye Dükkanı’na sığınırlar. Minnie’nin dükkanına vardıklarında dükkanın sahibi yerine dört yabancı adam ile karşılaşırlar. Minnie annesini ziyaret ederken dükkana bakan Bob ve fırtınadan kaçmak için dükkana sığınan Oswaldo Mobray, Red Rock kasabasının celladı Joe Gage ve Konfederasyon Generali Sanford Smithers.

Fırtına, dağ eteğindeki mola yerini ele geçirdikçe, 8 yolcu Red Rock’a ulaşamayabileceklerinin farkına varırlar…Zira bu tuhafiye dükkanından sadece 1 kişi sağ çıkacaktır…
ULTRA HD İZLE
7
The Hateful Eight
2015
Detay
Ray, Claire ve küçük kızları Zoe ile birlikte bir sığınakta yaşamaktadırlar. “Soluk alanlar” adını verdikleri ne olduğu belirsiz bir şeyden saklanmaktadırlar. Ancak yiyecekleri tükenir ve “soluk alanlar”ın kol gezdiği yukarıya çıkmak zorunda kalırlar.

Bu dakikadan sonra “soluk alanlar” ile, üç kişilik bu aile arasında ölüm kalım savaşı başlar. Sürpriz finaliyle akıllara durgunluk veren Sığınak izleyiciler tarafından çok beğenildi…
ULTRA HD İZLE
6
Sığınak
2007
Detay
Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film; çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve bilinmeyen korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi.

Micah ve kız arkadaşı Katie, San Diego'nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine taşınırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni evde de takiptedir!

Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu varlığı alt edebileceğini düşünür. Böylece olağandışı bir olay meydana geldiğinde; bir peri, cin ya da hayalet evlerine davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm ayrıntısıyla kayıt altına alabileceklerdir. Başlarda ayak sesleri gibi basit seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, zamanla şiddetini artırarak genç çifti korku dolu anlara sürükleyecektir.
ULTRA HD İZLE
5
Paranormal Activity 1
2007
Detay
Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin (John Cusack) sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazdıktan sonra Enslin'in hayaletlerden uzak ve yalnız geceleri, yeni projesi için gittiği kötülüğüyle ün salmış Dolphin Otel'in 1408 numaralı odasında kalmaya başladığında değişmeye başlar…

Otel müdürünün (Samuel L. Jackson) uyarılarına karşı koyan yazar, perili olduğu söylenen bu odada yıllardan beri kalan ilk kişidir. Yeni bir liste başı kitabın eli kulağındadır, ama birçok diğer Stephen King kahramanı gibi, öncelikle yaşayabilmek için şeytanlarıyla yüzleşmelidir…
ULTRA HD İZLE
4
1408
2010
Detay
Bir barda tanışan -biri Rus- iki genç kız, Roma'da bi otel odasında buluşurlar. İkisininde amacı hayatları boyunca hiç yaşamadıkları bir deneyimi yaşamaktır. Rus kızı önce tereddüt etse de, diğer kızın ısrarları sonucunda kendini onun kollarına bırakacaktır. Ve bu şehvet gecesini hayatları boyunca unutamayacaklardır, zira her ikisi de hayatlarının orgazımını yaşayacaklardır...

Daha önce Sex and Lucia filmi ile erotik filmlerde ne denli başarılı olduğunu gösteren Julio Medem'in yönettiği Ateşli Oda (Room in Rome) yayınlandığı dönemde, tüm dünyada olay yarattı...
ULTRA HD İZLE
3
Ateşli Oda
1957
Detay
Hikaye bir cinayet davasındaki yargıcın jüriye talimatlar verdiği kapanış konuşmasının sonrasında başlar. Amerikan yasalarına göre jürinin kararı (suçlu ya da suçsuz) oybirliği ile alınmalıdır. Oybirliği ile alınmamış olan karar jürinin kendini fesetmesi ve davanın yeniden görülmesi anlamına gelir.

Jürinin karara bağlaması gereken konu, şehrin fakir bölgesinde yaşayan bir çocuk zanlının babasını öldürüp öldürmediğine karar vermektir. Jüri ayrıca sanığın suçlu bulunması halinde uygulanacak cezanın idam olacağı (elektrikli sandalye) konusunda bilgilendirilir. Sonrasında 12 jüri üyesi davayı tartışacakları ve birbirlerinin kişiliğini tanıyacakları jüri odasına girerler.

Filmin bundan sonraki konusu jüri üyelerinin, bazı durumlarda önyargılara dayanan, oybirliğine ulaşma yolunda karşılaştıkları zorluklar etrafında döner. 8. jüri ilk oylamada farklı bir görüş bildirir. Sekizinci jüri delillerin ikinci dereceden olduğunu ve çocuğun adil bir tartışmayı hakettiğini belirtir. Sorgulamaya sadece iki cinayet tanığının olmasının güvenilirliği ve kesinliği, cinayette kullanılan bıçağın belirtildiği gibi eşsiz olmaması (cinayette kullanılan bıçağın aynısını cebinden çıkararak diğer üyelere gösterir) ve diğer şüpheli durumları göz önüne alarak başlar.

Sekiz numaralı jürinin en azılı rakipleri 3. 4. ve 10. jüriler çocuğun bahanesinin berbat olduğunu, cinayet gecesi gittiğini iddia ettiği film hakkında herhangi bir ayrıntı hatırlamadığını ve babasını öldürmek için yeterince motivasyonunun olduğunu belirtirler. Suçsuz kararını savunanlar çocuğun hafıza eksikliği yaşadığı, panik atak ile açıklanabileceğeni ayrıca tanıklardan yaşlı adamın ilgi çekmeye çalışmış olabileceğini ve diğerinin cinayete gözünde gözlükleri yokken tanık olmuş olabileceği söylerler.

Müzakere devam ederken jüri üyeleri de 9., 5., 11., 2., 6., 7., 12., 1., 4., 10., ve son olarak da 3. jüri sırasıyla suçsuz kararına doğru yönelmeye başlarlar…
ULTRA HD İZLE
2
12 Kızgın Adam
2004
Detay
Filmde son derece sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına yaşamın anlamını ve değerini anlatmak gibi bir takıntısı vardır. Kendilerine ölümcül oyunlar oynayarak hayatta kalma şansı tanımaktadır. İmkan dışı seçimlerde bulunması gereken kurbanlar, ellerinden gelen mücadeleyi verirlerken farkında olmadan yaşamak uğrunda neleri feda edebileceklerine de şahit olmaktadırlar.

Bu katilin son kurbanları Adam ve Dr.Lawrence Gordon’dur. Bu adamlar birbirlerini hiç tanımazlar ama gözlerini açtıklarında aynı odadadırlar. Yerde kanlar içinde başka bir yabancı yatmaktadır. Adam kendini başından vurarak intihar etmiştir.

İpuçlarını kullanarak neler olup bittiğini çözmeye çalışırlar. An itibari ile sekiz saatleri vardır. Bu sürenin sonunda ya içlerinden biri ölecek ya da katil her ikisini de öldürecektir...
ULTRA HD İZLE
1
Testere 1
Yorum Alanı 17 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
ümit ünal 04 Aralık 2016, Pazar
bence burada mutlaka the man from earth de olmalı
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ekim 2020, Salı
https://izleorg4.org/dunyali-1.html
Avatar
Ziyaretçi
Kaan 17 Ocak 2017, Salı
Admin,tek mekanda geçen daha çok film var.Onları da eklerseniz memnun oluruz.
Avatar
Ziyaretçi
fatih koç 18 Ocak 2017, Çarşamba
çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkese çok teşekkürler, umarım çizginizi bozmaz bir şekilde devam edersiniz...
Avatar
Ziyaretçi
Cengiz Arda 04 Mart 2017, Cumartesi
Geçit - Malefique filmi eksik on numara filmdir
Avatar
Ziyaretçi
Berat KÖSE 27 Mayıs 2017, Cumartesi
Pi’nin yaşamıda olmalı
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ekim 2020, Salı
https://izleorg4.org/pinin-yasami-turkce-dublaj-full-hd-izle.html
Avatar
Üye
  sezginakgun 18 Haziran 2017, Pazar
telefon klubesi
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ekim 2020, Salı
https://izleorg4.org/telefon-kulubesi.html
Avatar
Ziyaretçi
Tran 11 Temmuz 2017, Salı
Sınav diye bi film vardı tek mekan gerçek zamanlı
Avatar
Üye
  MhmmdCbs 29 Temmuz 2017, Cumartesi
çok güzel filmler var baskın filmi müthiş.baskın filminin 2`ncisi ilki kadar güzel değil ama izlenilebilirliği açısından güzel.
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ekim 2020, Salı
https://izleorg4.org/baskin-1-turkce-dublaj-full-hd-izle.html
Avatar
Ziyaretçi
ars che 16 Temmuz 2018, Pazartesi
man from earth ?
Avatar
Ziyaretçi
misafirrr 05 Ekim 2020, Pazartesi
https://www.beyazperde.com/filmler/film-147940/
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ekim 2020, Salı
https://izleorg4.org/toprak-altinda.html
Avatar
Ziyaretçi
Usain 20 Aralık 2020, Pazar
’’Buried’’ (2010) vardır Ryan Reynolds’un o da çok iyidir. Hatta tek mekanın nirvanası denilebilir. 90 dakika tabutta geçiyor çünkü. Bir de Tom Hardy’nin ’’Locke’’ (2013) filmi vardır o da baştan sona bir arabada.
Avatar
Ziyaretçi
OJ 20 Nisan 2022, Çarşamba
Phonebooth