Uzay ve uzaylı temalı en iyi 20 film

Uzay ve uzaylı temalı en iyi 20 film

izleorg uzay bilimkurgusu isteyen sinemaseverleri de düşündü ve içinde uzay ve uzaylı konusunu işleyen en iyi 20 filmi buldu...
2017
Detay
Uluslararası bir uzay istasyonunda görevli altı kişi, insanlık tarihinde çığır açacak bir keşfin eşiğindedir. Bu görevli ekip, Mars'ta ilk kez hayat olduğuna dair ip uçları bulur. Ekip araştırmalarını ilerlettikçe, beklenmedik sonuçlar almaya başlar çünkü buldukları bu hayat formu, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zekidir.

Daniel Espinosa'nın yönettiği filmin senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick kaleme aldı. Oyuncu kadrosunda ise Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson gibi isimlerin yer alıyor.
ULTRA HD İZLE
20
Hayat
2016
Detay
İnsan görünümlü uzaylılar tarafından yapılan saldırıdan kurtulan genç bir kız, kaybolan erkek kardeşini aramaya koyulur. Kardeşini arama çalışmalarına uzaylı olup olmadığı belirsiz olan bir genç, yardımcı olacaktır. Dünyanın sonunu getirecek olan 5. dalgadan kaçmak için başka çaresi kalmayan Cassie 'nin bu yabancıya güvenmekten başka çaresi kalmamıştır.

5th Wave, Rick Yancey’nin çok satan romanından esinlenerek Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner tarafından yazılarak beyaz perdeye aktarıldı.
ULTRA HD İZLE
19
5. Dalga
2002
Detay
Graham Hess, geçmişinde oldukça kötü olaylar yaşamış olan ve inancını yitirmiş olan eski bir rahiptir. Kendi halindeki kardeşi ve çok sevdiği kızı ile beraber sıradan bir çiftçi olan Hess'in hayatı, tarlasında oluşan kocaman işaretlerden sonra değişecektir. Kısa bir süre sonra bu işaretlerin yalnızca kendi tarlalarında oluşmadığını anlarlar. Bu dünyadan olmayan bir şeyler kapılarına dayanmıştır.

Altıncı His ve Ölümsüz gibi eserleriyle tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Shyamalan, bu kez dünya dışı varlıkların mitini odağına alıyor…
ULTRA HD İZLE
18
İşaretler
1987
Detay
Dutch (Arnold Schwarzenegger) ve komandoları CIA tarafından bir Güney Amerika cangılında esir tutulan havacıyı bulup getirmekle görevlendirilirler. Görev başarılı olur ama dönüş yolunda tuhaf bir av partisinin kurbanı olurlar.

Uzaylı ve yenilmez bir varlık, kendine has ritüeller dahilinde, değişik dünyalardaki akıllı yaşam formlarını avlamaktadır. Bu kez kurban Dutch ve komando arkadaşları olacaktır.

Schwarzenegger’ın en sevilen filmlerinden biri olan Predator, kısa sürede kült olarak bilimkurgu hayranlarının da çılgınca peşinden koştukları bir film olmayı başarmıştır.
ULTRA HD İZLE
17
Av 1
2013
Detay
Ender's Game, 2070 yılında geçen fütüristik bir film. Dünyaya yapılan bir uzaylı saldırısı sonrasında hayatta kalmak için savaşmaya başlayan insanlık, gezegenlerini ele geçirmeye çalışan 'Buggers' isimli yaratıklara karşı büyük bir mücadeleye girişirler. Görevinde başarılı olmaya çalışan insanoğlu, bu dünya dışı yaratıkları yok etmek için özel olarak çalışacak olan IF isimli seçkin bir ordu kurar.

Hikayemizin başkarakteri Andrew Ender Wiggin ise özel yeteneklere sahip bir çocuktur ve bazı çocuklar gibi o da gelecekte bugger'lara karşı savaşması için özel olarak eğitilir.
ULTRA HD İZLE
16
Uzay Oyunları
2012
Detay
Prometheus filmi; hayatın başlangıcına dair araştırma yürüten bir ekibin, evrenin en karanlık noktasında yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Ekibin insanoğlunun geleceğini korumak adına girdiği bu savaş, her şeyin sonu olabilir…
ULTRA HD İZLE
15
Prometheus
2000
Detay
Başka bir gezegene yerleşmek üzere 40 yolcusuyla dünyadan haraket eden uzay gemisi, yolda bir meteor fırtınasına yakalanır. Bilinmeyen bir gezegene mecburi iniş yapar. İçecek su bile olmayan bu gezegende, kurtulan az sayıdaki yolcu, gece olunca başlarına geleceklerden habersizdir…
ULTRA HD İZLE
14
Derin Karanlık
1995
Detay
Apollo 13 ekibi Ay’a gitmek için hazırlanmaktadır. Dönemin en ünlü astronotları olan Jim Lovell, Fred Haise ve Jack Swigert'tan oluşan ekip, tüm hayatlarını bu heyecan verici görev için hazırlanarak geçirmişlerdir. Artık her şey yolunda gidiyor gibidir.

Ta ki daha aya varmadan oksijen tanklarından biri patlayana ve ölümle imtihan başlayana kadar... Artık Apollo 13'ün Ay’a gitmesi bir yana, Dünya’ya dönmesi bile mucizelere bağlıdır. Artık sadece üç astronot ve onları kurtarmak için elinden geleni yapacak olan NASA vardır.

Amerikan tarihinin en büyük krizlerinden biri olarak anılan Apollo 13 projesi, gerçekler baz alınarak beyazperdeye aktarılıyor…
ULTRA HD İZLE
13
Apollo 13
1998
Detay
Lise öğrencisi ve amatör bir astronom olan Leo Biederman, Virginia'da yaptığı bir gözlem sırasında gökyüzünde daha önce görmediği ilginç bir nesnenin dünyaya yaklaşmakta olduğunu fark eder. Bu nesnenin masum olmadığını ve rotasını dünyaya çeviren bir kuyruklu yıldız olduğunu anladığında, Marcus Wolf isimli bir astronoma haber verir. Wolf neler olup bittiğini insanlara haber verecekken bir araba kazasında yaşamını yitirir. Yaklaşmakta olan tehlike için harekete geçen bilimadamları yıldızı durdurmak zorundadır.

Dünyanın sonu yaklaşmakta ve tüm insanlık çaresizce beklemektedir. Zamana karşı verilen mücadele, insanların mutlak ölüme karşı verdiği tepkiler yanında önemini yitirmektedir. Dönemin ses getiren yapıtlarından biri olan Derin Darbe, sinemada sıkça karşılaştığımız 'kıyamet' temasını çarpıcı bir üslupla işliyor…
ULTRA HD İZLE
12
Derin Darbe
1998
Detay
New York, şehre irili ufaklı zararlar veren küçük meteor parçalarının ardından tedirgindir. Konu üzerine araştırma yapan NASA, dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir.

Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. Plana göre meteor ikiye ayrılacak ve bir şekilde dünyanın iki yanından geçip gidecektir. Zamanla yarış başlar...
Gişe canavarı filmleriyle tanınan yapımcı-yönetmen Michael Bay'in gösterişli filmi Armageddon, insanın kıyamet paranoyasına bilimsel bir açılım sunuyor. Filmin üzerindeki kırmızı halıdan ise Bruce Willis, Liv Tyler ve Ben Affleck gibi isimler geçiyor…
ULTRA HD İZLE
11
Armageddon
2005
Detay
İki çocuğuyla beraber hafta sonunu geçirirken gökyüzü aniden kararır ve şimşekler eşliğinde çok şiddetli bir fırtına patlak verir. Gökyüzünde tuhaf şeyler olmaktadır. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra evinin yakınındaki kavşakta sıradışı bir olaya tanık olur. Toprağın aniden yarılmasıyla yeryüzünün derinliklerinden üç bacaklı çok büyük bir savaş makinesi ortaya çıkar ve görünürdeki herşeyi yakıp yıkmaya başlar.

Bu olay, uzaylıların dünyamıza saldırısının ilk hamlesidir. O andan itibaren herhangi bir gün gibi görünen günün akışı değişmiş ve bu insanlar hayatlarının en olağanüstü anlarını yaşamaya başlamıştır. Ray hemen harekete geçerek çocuklarını toparlar. Acımasız düşmanın gazabından kurtulmak için o bölgeden bir an önce kaçmaktan başka çareleri yoktur.

Uzaylı istilacıların elinden kurtulmaya çalışan binlerce insanla beraber çıktığı bu amansız yolculukta vahşi doğa koşullarıyla mücadele ederken, tek isteği iki çocuğunun hayatını kurtarabilmektir. Ancak nereye kaçarlarsa kaçsınlar tam bir güvenlik yoktur. Sevdiklerini kurtarabilmesi için Ray'in elindeki tek gücü iradesidir.
ULTRA HD İZLE
10
Dünyalar Savaşı
1996
Detay
2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.

Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.

Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hukümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara göre, burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.
ULTRA HD İZLE
9
Kurtuluş Günü 1
2013
Detay
2159 yılında toplum iki sınıftan oluşmaktadır: biri Elysium isimli insan yapımı bir uzay istasyonunda yaşayan zengin sınıf, diğeri ise aşırı nüfuslu ve hasarlı Yeryüzü'nde yaşayan fakir sınıf.

Hükümet yetkilisi sekreter Rhodes göç karşıtı yasaların uygulanması ve Elysium şehrindeki insanların lüks yaşamlarının korunması için önüne çıkan bütün engelleri aşmak istemektedir. Ancak bu, Yeryüzü'nde yaşayan insanların Elysium'a girme çabalarını engelleyemeyecektir.

Şanssız Max (Matt Damon) köşeye sıkıştığında cesaret isteyen bir misyona çıkmayı kabul eder. Eğer başarılı olursa sadece kendi yaşamını kurtarmayacak aynı zamanda bu kutuplaşmış dünyalara eşitlik getirecektir…
ULTRA HD İZLE
8
Elysium: Yeni Cennet
2013
Detay
Askeri bir yönetim, Jack adında deneyimli bir askeri insanoğlunun bir zamanlar "Dünya" diye adlandırdığı terk edilmiş bir gezegene keşif için yollar. İnsanlığın büyük yok oluştan önce nasıl koşullarda yaşadığını araştırmakla, dahası yaşayan herhangi bir canlı olup olmadığını bulmakla görevlidir.

İnsanlığın bir zamanlar yuvası olan Dünya gezegeni, birtakım uzaylı canlılar tarafından işgal edilmiştir ve gezegende hala varlıklarını sürdürmektedirler. Jack tüm bunları araştırmakla görevliyken, karşısına hiç beklenmediği sürprizler de çıkacaktır…

Kıyamet sonrası bir kurguya sahip olan filmin kadrosunda Tom Cruise'un yanı sıra Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor...
ULTRA HD İZLE
7
Oblivion
1979
Detay
Amiral olan James Kirk, eski gemisi Atılgan'la yeni bir göreve çağrılır. Uzayda işgal için hazırlanan ve kötülük planları yapan bir istila gemisini etkisiz hale getireceklerdir.

Karşılarındaki inanılmaz güçlere sahip yaşam formları, Mr. Spock'ın dahi zekasına bile durgunluk verecek güçtedir. Gerilim sadece uzayda değil, aynı zamanda geminin yeni komutakı Kirk'ü kabullenmekte güçlük çeken eski kaptan Williard Decker'in Atılgan'da bulunmasında da kendini belli eder.

Sonunda gemi yenilmez düşman tarafından ele geçirilir ve dümenci Ilia rehin düşer. Geri döndüğünde Kaptan Kirk'e mesajı ulaştırır: Devasa gemi, yaratıcısıyla buluşmak istemektedir yoksa Dünya gezegeni yok edilecektir…
ULTRA HD İZLE
6
Uzay Yolu 1
1977
Detay
Sinema tarihinin hem en kült, hem de aynı zamanda ticari başarısı en yüksek fantazmatik bilim kurgu serisi Star Wars'ın 1977 tarihli "Star Wars: Episode IV - A New Hope" bölümünde, Yıldız Kruvazörü Diplomatik görevle yolalan Korvet’i kıstıracaktır. Bu küçük gemide Senato üyesi olan ancak asilerle işbirliği içinde de bulunan, Eski Cumhuriyet’in savunucularından Prenses Leia da bulunmaktadır.

İmparatorluk gemisinde ise hem Leia’yı hem de asi casusların kaçırmış olduğu 'Ölüm Yıldızı’nın planlarını geri isteyen kötü Lord Vader yer almaktadır. Sevimli Droid R2-D2 ve ortağı C3-PO ise Tatooine gezegeninde, tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç pilot adayına satılırlar. Droidlerin amacı yüklü olan mesajı Obi Wan Kenobi isimli yaşlı bir keşişe iletmektir.

Macera hız kesmeden devam edecek, bilahare Lucas kuşaklar boyunca sinemaseverlerin gönlünde taht kuracaktır…
ULTRA HD İZLE
5
Yıldız Savaşları Bölüm 4: Yeni Bir Umut
2016
Detay
Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000'den fazla kişiyi götürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış "uyku kapsüllerinde" uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt) ve yazar Aurora Dunn'ın (Jennifer Lawrence) kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır...
ULTRA HD İZLE
4
Uzay Yolcuları
2013
Detay
Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky'nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır. Mekik, çarpan bir cisim sonucu paramparça olur.

İki astronot uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla başbaşadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de gitgide tükenmektedir. İkili eve, dünyaya dönüş yolunu bulabilecek midir?

Son Umut, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı gibi filmlerin yönetmeni ve ortak senaristi olarak tanıdığımız Meksikalı sinemacı Alfonso Cuaron'ın yönetmenliğini üstlendiği bilimkurgu geriliminin başrollerini ise Sandra Bullock ve George Clooney paylaşıyor… Ayrıca filmin 7’si Oscar olmak üzere, 201 farklı ödül aldığını hatırlatmakta fayda var...
ULTRA HD İZLE
3
Yerçekimi
2014
Detay
Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir…

Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.
ULTRA HD İZLE
2
Yıldızlararası
2015
Detay
Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir…

Geçtiğimiz yılın en sevilen bilimkurgu kitaplarından biri olan Andy Weir imzalı The Martian, ülkemizde de yakın zamanda "Marslı" adıyla basılmıştı. Marsta mahsur kalan maharetli astronot Mark'ın günlüklerinden derlenen çetin bir hayat mücadelesini anlatan filmin başrolünde Matt Damon yer alırken kadroda kendisine Sean Bean, Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise türün sevilen yönetmeni Ridley Scott var...
ULTRA HD İZLE
1
Marslı
Yorum Alanı 27 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
f 10 Aralık 2016, Cumartesi
teşekkürler süper filmler
Avatar
Ziyaretçi
Anıl 13 Ocak 2017, Cuma
Yıldızlararası 1'inciligi hak ediyor
Avatar
Ziyaretçi
evren 08 Şubat 2017, Çarşamba
Ellerinize sağlık güzel site
Avatar
Ziyaretçi
misafir 23 Nisan 2017, Pazar
evet haklısın
Avatar
Ziyaretçi
güli 06 Temmuz 2017, Perşembe
Uzun bir aradan sonra nihayt istedigim filmleri istedigim siralama icinde hem de rahatsiz edici saldirgan reklam bombardimani olmaksizin sorunsuz bulabildim. Sitenizi cok begendim gercekten, cok tesekkür ederim. Emeklerinize saglik
Avatar
Ziyaretçi
tolga ece 23 Ekim 2017, Pazartesi
avatar uzay ve uzaylı degilmi
Avatar
Ziyaretçi
hakan atacan 15 Kasım 2017, Çarşamba
uzay yolcuları / yıldızlararası / yerçekimi / izlenmeli...
Avatar
Ziyaretçi
GÖKHAN MEHMET AKKAYA 16 Kasım 2017, Perşembe
görebileceginiz en kapsamlı site cok tesekkur ederım
Avatar
Üye
  omsahan0720 23 Kasım 2017, Perşembe
Şimdiye kadar gördüğüm en iyi site diyebilirim. Harika bir yelpazesi var. Emeğinize sağlık...
Avatar
Ziyaretçi
deny77 06 Aralık 2017, Çarşamba
kurtuluş günü 2'yi sakın atlamayın izleyin
Avatar
Ziyaretçi
emre 28 Aralık 2017, Perşembe
Tesekkur ederim .gercekten cok guzel bir site emeklerinize saglik..
Avatar
Ziyaretçi
Alex A. 25 Şubat 2018, Pazar
bu seçilmiş filmleri kullanımımıza sunduğunuz ve sorunsuz çalışan/reklama boğmayan Google tabanlı player kullandığınız için teşekkürler
Avatar
Ziyaretçi
F@tih 07 Haziran 2018, Perşembe
Prometheus’un devam filmi olan Alien Covenant burada yer almamış ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
A. Kadir Ağ 05 Nisan 2019, Cuma
Bence; Jodie Foster’ in ’’Mesaj’’ filmide bu listede olmalıydı...
Avatar
Ziyaretçi
osman 04 Ağustos 2019, Pazar
bunun devamı olmalı aslında yıldız savaşları tadında bir film vardı uzay yolu değil. karadelik yada solucan deliği felan vardı bu liste de dedeğil bulamadım 1995-2004 arası vcd den izlemiştim
Avatar
Ziyaretçi
Serdar 09 Ekim 2019, Çarşamba
Yıldız Geçidi- Kurt Russell
Avatar
Ziyaretçi
omer efe işlek 23 Ekim 2019, Çarşamba
en güzeli hangisi
Avatar
Üye
  express 27 Kasım 2019, Çarşamba
Rast gele birini seç izle, hepside birbirinden güzel. Ama yinede tavsiye istiyorsan ’’Yıldızlararası’’ nı izle. Hepsinden ayıran değişik bir tadı var onun.
Avatar
Üye
  fluke 12 Şubat 2020, Çarşamba
Harika bir film sitesi. Filmleri tekrar izleyebilmek için arşivleyip, opsiyonel kalite seçenekleri ile indirebilmek ayrıca takdire değer. Çok Teşekkür ediyorum. Ayrıca top20 bilim kurgu seçimlerinizde harika.
Avatar
Ziyaretçi
emrah tasdemir 14 Şubat 2020, Cuma
tskler süper filmler siteniz cok iyi uğraşmadan direk film izleyebiliyorum
Avatar
Ziyaretçi
nihal danış 08 Aralık 2020, Salı
Stargate (1994)
Yıldız Geçidi bu listede yok
Avatar
Ziyaretçi
KARLI DAĞLAR 05 Şubat 2021, Cuma
Hepsi birbirinden güzel filmler. İlk defa böyle kapsamlı bir site buldum. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim...
Avatar
Ziyaretçi
dsads 04 Haziran 2021, Cuma
hepsini izledim ya yeni bir şey yok : pff
Avatar
Ziyaretçi
Jade 17 Ağustos 2021, Salı
Ya lütfen şu listeyi yenileyin lütfen hepsi güzel filmler ama artık başka şeyler de koyun ya
Avatar
Ziyaretçi
MEHMET 21 Ağustos 2021, Cumartesi
hepsini izledim
Avatar
Ziyaretçi
mahmut 11 Şubat 2022, Cuma
Yıldızlara Doğru
Avatar
Ziyaretçi
ziyaretçi 26 Temmuz 2022, Salı
Buraya yakışmayan bir film var Yer çekimi.