Özgürlük Yolu

-

Into the Wild

Özgürlük Yolu
SİTE PUANI : 7.7
Özgürlük Yolu 7.7 / 10 33 kullanıcı oyu.
  • Süre: 148 Dk.
  • Vizyon: 2007
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 29816
  • Favori: 13
  • İMDB: 8.2
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Into the Wild; bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir.

Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher, aynı zaman başarılı bir atlettir. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında ve sonrasında Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle deneyimleyecektir…
 Tür: Biyografi, Macera
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Emre 10 Ekim 2016, Pazartesi
kimse yorum yapmamıs şaşırdım biraz ama biraz sonra anladım yorum yapılamıyor o kadar uclarda bir flim ki vay canına bea ne hayat
Avatar
Üye
  ISSIZ_ADAM 05 Aralık 2016, Pazartesi
Herkesin izlemesi gereken bir film. Gerçek özgürlüğün Yaratıcıdan başka hiçbir şeye ve/veya hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamak olduğunu iz bırakacak şekilde anlatan bir film.
Avatar
Üye
  ahmetguvengecgil 09 Ocak 2018, Salı
Bu filmi iki açıdan değerlendirmek gerekir. İlk olarak olumlu tahlil yapalım. Hayalerinin peşinden git. İnsanların ne dediğini önemseme. Sen biricik ve özelsin. Bir ütopyan olsun ve bunu kovala. Evet, bunlar çok güzel ki ben de katılıyor ve filmi bu yönden ufuk açıcı buluyorum.
Olumsuz tahlile gelecek olursak bu filmde hippilik ögeleri ağır basıyor. Bir çocuğun çantasını alıp gitmesi, ailesini yıllarca bihaber bırakıp bu zulmü çektirmesi ne kadar doğru, bu yaşam tarzı ile mi özgür olunur? Evet, ailesinin çocuğa yaptığı baskı ve buna karşın çocukta inkişaf eden özerklik duygusu bu vakanın sebeplerindendir. Yine de yaptığını sorumlu bir davranış yapmaz. Tabii ki bizim elemanın sorumlulukla bir ilgisi yok. Dedim ya hippi yaşam tarzı.
Bütün bu müspet ve menfî yorumlarımdan sonra filmi beğendiği ve çok etkilendiğimi söylemek isterim. Lakin bu filmi izleyen bir ergen kardeşimiz bu şekilde çıkıp gitse ne olacak :) Genç arkadaşlar, aman ha böyle davranışlara girmeyin. Film olarak izlemesi güzel lakin gerçeği biraz sıkıntılıdır bu işlerin.